dr. Fekete László
kisállatgyógyász klinikus szakállatorvos
dr. Vojtilla Zsuzsanna
klinikus állatorvos
dr. Bogyó
szaknyúlász sebész és dietetikus állatorvos
dr. Fekete László
kisállatgyógyász klinikus szakállatorvos
Salgótarjánban születtem, ahol gyermekként mindig szaladgált kutya, macska a lábaim körül. Később akváriumok, terráriumok jelentek meg a polcokon békákkal, halakkal, hörcsögökkel, édesanyám legnagyobb örömére. Pontosan nem tudom mikor döntöttem el, hogy állatorvos szeretnék lenni, de amennyire vissza tudok emlékezni, ez volt mindig is a tervem.
Az álom megvalósulásakor állatorvosi-doktori diplomát, és felsőfokú vadgazdálkodói képesítést szereztem. Már az Egyetem alatt az érdeklődésem a kisállatorvoslás felé fordult. Az iskola mellett gyakornokként 2 évet dolgoztam a Wladár Kisállat rendelőben.
Állatorvosként a Csepeli Állatgyógyászati Központban kezdtem meg a munkát, majd a gödi Profivet Sebészeti Központban folytattam. 2008-ban a Juhász Tamás Kisállatkórházba kerültem, ahol több mint 6 évig dolgoztam. Ezekben a nagy forgalmú állatorvosi rendelőkben, illetve az éjjel-nappali Állatkórházban a sürgősségi betegellátást, a bonyolult sebészeti technikákat, a röntgen, illetve ultrahang diagnosztikát, a kórházi betegellátást tanultam meg.
2010-ben egy 3 éves képzés keretében kisállatgyógyász klinikus szakállatorvos diplomát szereztem.
A Szigetközi Állatgyógyászati Központot hosszú előkészítés után közel 10 éves állatgyógyászati tapasztalattal 2014-ben alapítottam. Célunk, hogy a Szigetközben lakóknak (akik eddig főleg Győrbe, vagy Mosonmagyaróvárra kényszerültek elvinni állataikat), és a hozzánk ellátogatóknak barátságos, családias hangulatú rendelőnkben, magas színvonalú kisállatgyógyászati ellátást tudjunk biztosítani.
Fő érdeklődési területem: a sebészet, szemészet, ultrahang és röntgen diagnosztika, illetve a kedvtelésből tartott nyulak ellátása.
dr. Vojtilla Zsuzsanna
klinikus állatorvos
Miskolcon születtem, és töltöttem gyermekkorom, egészen a gimnázium befejezéséig.
Az Állatorvosi Egyetemen 2012-ben szereztem diplomám. Az egyetem elvégzése után hatósági állatorvosként kezdtem el dolgozni, ahol fő területem az állatok tartási körülményeinek az ellenőrzése, illetve állatkínzás gyanújának kivizsgálása volt.
Főállásom mellett több budapesti kisállat rendelőben is dolgoztam. 2014 januárjától a budapesti Illatos úti ebtelepen folytattam állatorvosi munkámat, ahol a rutin kezelések és műtétek elsajátításán túl betekintés nyerhettem egy ilyen létesítmény sajátos világába. A megismert állatgondozóktól, állatorvosoktól rengeteget tanulhattam a kutyák lelkéről, kommunikációjáról is. Az ott töltött idő alatt, bár sok szívszorító esetet láttam, részem lehetett abban a csodálatos dologban, amikor egy sok viszontagságon átesett, megtört állat újra bízni kezd bennünk, emberekben, és végül gazdához, családhoz segíthetjük.
Mivel ezek az „apró győzelmek” nagyon közel állnak a szívemhez, különösen boldog vagyok, amikor a mindennapi munkánkban olyan kis páciensek jönnek hozzánk, akiket egy család akár menhelyről, akár az utcáról befogadott, és láthatjuk, ahogy egy-egy orvosi vizit között eltelt időben mennyit változik, oldódik egy állat a törődésnek, szeretetnek köszönhetően.
Szerencsésnek érzem magam a hivatásomért, és hogy munkám során azzal foglalkozhatok, ami egyben a hobbim is.
Fő érdeklődési területem: a belgyógyászat, bőrgyógyászat, lágysebészet, a menhelyes, elárvult állatok rehabilitációja, illetve a kedvtelésből tartott nyulak ellátása.
dr. Bogyó
szaknyúlász sebész és dietetikus állatorvos
2006-ban születtem, a kínai asztrológia szerint A KUTYA évében, azt hiszem, ez mindent elmond. Már születésemkor kitűntem alomtársaim közül a zsenialitásommal. Míg ők a farkukat kergették, megették a kakijukat és a frissen felmosott kőre pisiltek, én már akkor sebészi pontossággal, távolítottam el a plüssállatok szemét, lábát, illetve a csomagból a szaloncukrot. Magától értetődő, és kiszámítható fordulata volt a Sorsnak, hogy felfigyeljen rám egy, éppen akkor az Állatorvosi Egyetemre felvételiző lány. Így aztán hamar kezdetét is vette továbbképzésem, hiszen minden vizsgájára együtt készültünk fel.
Manualitásom az évek alatt tovább mélyült, már rutinnal, szinte vértelenül távolítottam el a Malac és a Csibi visítóját, csipogóját. Egyetem vége felé a figyelmem egyre jobban a nyulak felé fordult, és végzéskor már nem volt kérdés, mi lesz a későbbiekben a szakterületem. Szakdolgozatomat is a nyuszi plüssök különleges elváltozásairól írtam, amit azóta már több nyelvre is lefordítottak.
Mélyreható ismereteimmel, és varázslatos lényemmel gazdagítom a Szigetközi Állatgyógyászati Központ állatorvos csapatát, és állok rendelkezésre minden plüssnyúl gyógyításában, illetve bárminemű táplálék elfogyasztásában.
Szakterületeim: a nyulakon kívül fő érdeklődési köröm a vacsora és a reggeli, illetve a kettő között az, ami ehető, vagy ami annak tűnik. Szinte észrevétlenül tudom ellopni a véletlenül kint felejtett ételt, majd úgy csinálni, mintha ott sem lettem volna.